O nás

Nechceme, abyste na své dovolené četli nudné letáky.
Chceme, abyste se dobře pobavili vy i vaše děti!

Kdo tvoří OBLAK 

Blanka Kučerová (na obrázku vlevo) - studovala kroatistiku na MU v Brně  a na Univerzitě v chorvatském Záhřebu. Je autorkou několika překladů divadelních her chorvatských autorů, především Mira Gavrana (Studio DVA uvádí její překlad Vše o Mužích, od 2008). V cestovním ruchu pracovala na různých pozicích 12 let (do 2014). Při péči o tři děti (Mínu, Huberta a Felixe) realizuje projekt OBLAK.

Eva Hanoutová - vystudovala malbu na sklo v Novém Boru. Před třetí rodičovskou dovolenou vedla výtvarné kroužky při rokytnickém DDM Pod Střechou. Se spícími dětmi Evelínou, Tondou a Elenkou kreslí obrázky do OBLAKů.

Vzdělávání hrou

Realizujeme rodinné sešity na cesty, pro odpolední či večerní zábavu na vaší dovolené, ale také pro domácí vzdělávání, pro školy v přírodě, pro hodiny vlastivědy, angličtiny, zeměpis, pro kluby seniorů... pro zábavu   
z vybarvování!
Sešity mají formát A4, barevnou titulní stránku
a 15 černobílých stránek k objevení a vybarvení.
V netradičním bedekru naleznete 16 zajímavostí popsaných česky a anglicky (nejčastěji), ale umíme i němčinu, polštinu a třeba chorvatštinu.
Ve stejném konceptu (16stránkový sešit) vznikají i literární omalovánky. Jednotlivé dějové kapitoly, balady, charakteristiky či popisy mají vlastní obrázek k vybarvení a medailonek s rozborem (prostředky, charakteristiky, jazyk).

S OBLAKem v batohu!

Vydejte se s námi na výlety:

  • po Krkonoších: Harrachov, Paseky nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou, Poniklá, Jilemnice, Hostinné
  • Podkrkonoším: Vysoké nad Jizerou, Roprachtice
  • Českým rájem: Semily, Železný Brod, Malá Skála, Mnichovo Hradiště
  • po Jizerských horách: Liberec, Kořenov
  • nebo zavítejte na nejtypičtější pražskou vycházku: Královskou cestu. Obyvatelé Prahy 4 mají svou Omalovánkové toulání Prahou 4.

Na cestu vám může svítit sluníčko, může být i pod mrakem.
Vy se sešitem v ruce a zvědavými dětmi okolo sebe, v terénu.
Načerpejte informace i podněty z cest, zapamatujte si, jak to kde vypadalo. Vezměte pastelku a odpoledne nebo večer si výletní místa vybarvěte. Nebo vložte do ilustrací kus sebe
a své fantazie!
Vy i vaše děti si tak daleko snadněji zapamatujete: kdo kde žil, co kdo tvořil, co je kde zajímavého, co se kde vyrábí
a mnoho dalšího...

Cestování nemusí být zábavou jen pro rodiče ;-).