Vlastivědné omalovánky

Ve spolupráci s obcemi a městy Krkonoš, Jizerských hor, Českého ráje ale i městských částí Prahy či Libereckého kraje vznikají netradiční omalovánkové průvodce pro celou rodinu.
Jaké projekty sešitů k vybarvení jsme už poslali do světa?

Rokytnice nad Jizerou | tam, kde žije Krakonoš

2016

Omalovánka pro Liberecký kraj
(vydáno ve speciálním čísle časopisu Pastelka)

6/2017

Omalovánkové toulání po Praze 4 (neprodejné)

7/2019

7/2019

Omalovánka pro Liberecký kraj
(vydáno ve speciálním čísle časopisu Pastelka)

9/2019


11-12/2019

EMBA (produktový katalog společnosti)

2020 - ČJ, 2022 - 2. vyd. ČJ, 2023 AJ

Jablonec nad Nisou | Město skla a bižuterie

8/2021

Jistebnice (Jižní Čechy)

5/2022

MAS Krkonoše (prezentace místní akční skupiny)

5/2022

Rožmitál pod Třemšínem (Brdy)

6/2023

* omalovánkový sešit je možné zakoupit pouze na eshopu
** omalovánkový sešit je možné zakoupit už pouze v kamenných prodejnách (Knihkupectví Křižovatka v Semilech, Knihkupectví U Malých v Jilemnici, v prodejně Nad Věcí v Poniklé na návsi a nebo v infocentrech v Rokytnici nad Jizerou (MIC a RV Club) nebo IC Semily).

Soutěž TuristPropag 2018 a její výsledky

Jilemnice a Liberec mají ocenění v soutěži TURISTPROPAG 2018

Ve dnech 12. až 15. dubna se na výstavišti v Lysé nad Labem konal veletrh cestovního ruchu Regiony. Naše vydavatelství se jej neúčastnilo aktivně, ale soutěžně, když přihlásilo dva omalovánkové bedekry vydané
v roce 2017: Jilemnice ' Kolébka Krkonoš a Liberec ' Město pod Ještědem.

Vyhlášení výsledků 3. ročníku přehlídky turisticko-propagačních materiálů Turistpropag proběhlo v pátek 13. dubna 2018 na výstavišti v Lysé nad Labem. Během slavnostního galavečera nám byly odtajněny výsledky zasedání pětičlenné poroty, která posuzovala více jak 150 materiálů od téměř 40 soutěžních subjektů, a to ve dvanácti kategoriích.

Omalovánkové sešity soutěžily, stejně jako v loňském roce, ve dvou kategoriích: Turistický průvodce
a Publikace. Do soutěže jsme v letošním roce přihlásily také Omalovánkový kalendář 2018. Proto, když přišla pozvánka na předávání cen, jsme byly jsem velmi napjaté, kterou že to kategorii jsme si osvojily. Osobně jsem tajně doufala, že porotu zaujal omalovánkový průvodce Jilemnicí, protože si myslím, že je i bez vybarvení perfektně zvládnutou publikací. Hned
po úvodním slově došlo k vyhlášení speciálních ocenění. OBLAKový večer začal: radní Středočeského kraje, Karel Horčička, nás odměnil Zvláštním oceněním v kategorii Turistický průvodce.

Samotného vyhlášení se kromě pracovníků turistických informačních center, představitelů jednotlivých měst, obcí či mikroregionů zúčastnili i partneři soutěže.
Za město Lysá nad Labem starosta Karel Otava,
za Asociaci turistických informačních center ČR prezident Pavel Hlaváč, za Výstaviště Lysá nad Labem, a.s. ředitel Ondřej Matouš, za Czech Tourism
Tomáš Seidl, za časopis Kam po Česku šéfredaktor Luděk Sládek a za Středočeský kraj radní Karel Horčička a jako host poslanec Parlamentu ČR a starosta
města Milan Pour.


OBLAK byl v roce 2019 mezi 40 finalisty soutěže "Dostaň
se na kreativní výsluní!" časopisu Instinkt a Fler.cz .


Turist propag 2022: 

Zvláštní cena Masarykovy univerzity v kategorii PUBLIKACE za Omalovánkový čtenářský deník a slepé mapy Staré pověsti české Aloise Jiráska.

Vysvětlení podává odborná asistentka Andrea Holešinská:

"Vážená paní Kučerová,
dovolte mi, abych Vám touto cestou pogratulovala za propagační materiál, který si získal moji pozornost, protože je velmi dobře využitelný pro vzdělávání žáků/studentů. Oceňuji zejména provázanost české historie s prostorem.
Věřím, že diplom od organizátora soutěže jste již obdržela. Touto cestou Vám předávám pamětní medaili Masarykovy univerzity.
Ať se Vám ve Vaší práci daří.
S pozdravem
A.H.


Vítězka regionálního kola MONETA Živnostník roku 2023

"Je to velmi kreativní nápad, který má potenciál pro rozvoj. Velmi pěkně se prezentovala. Je to inovativní způsob, jak dětem předat informace, jak malovat i vzdělávat se. Je to prezentace České republiky, literatury a historie. Její činnost sbližuje rodiny, bere je ke společnému pobytu ven," ohodnotila vítěze za porotu Pavla Šestáková z MONETA Money Bank.

foto: www.firmaroku.cz